Δράσεις,  ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ

Παίζοντας με τον Καραγκούνη

Η Ε` τάξη του Σχολείου μας την Τετάρτη 7 Ιουνίου συμμετείχε σε μια ξεχωριστή δράση.

Το ΕΕΕΕΚ Πύργου, σε συνεργασία με τον Σύλλογο ΑμεΑ «Ήλις», το Σωματείο Παραπληγικών και κινητικά αναπήρων Ηλείας και το ΚΔΑΠμεΑ «Διάπλασις» και τη στήριξη του Δήμου Πύργου, διοργάνωσε μια πρωτότυπη αθλητική δράση με τον πρωταθλητή Ευρώπης Γιώργο Καραγκούνη.

Οι μαθητές του ΕΕΕΕΚ καθώς και οι δικοί μας μαθητές είχαν την ευκαιρία να σουτάρουν και να παίξουν ποδόσφαιρο με τον θρυλικό ηγέτη και αρχηγό της εθνικής μας ομάδας ποδοσφαίρου.

Ο Γιώργος Καραγκούνης, μέλος της πιο πετυχημένης εθνικής μας ομάδας, η οποία κατέκτησε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα το 2004 στην Πορτογαλία, πολύ φιλικός και προσιτός, χάρισε στα δυο σχολεία από μια μπάλα με την υπογραφή του, φωτογραφήθηκε με μαθητές και μοίρασε αυτόγραφα.