Ανακοινώσεις

Διαδικασίες που αφορούν στη λειτουργία του Ολοήμερου Προγράμματος και του Αναβαθμισμένου Προγράμματος Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου

Σύμφωνα με την εγκύκλιο «Ενέργειες προγραμματισμού του εκπαιδευτικού έργου των Δημοτικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2023-2024 – Προγραμματισμός λειτουργίας Ολοήμερου Προγράμματος και Αναβαθμισμένου Προγράμματος Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου – Λήξη διδασκαλίας μαθημάτων σχολικού έτους 2022- 2023 (28/04/2023)“, oι μαθητές/τριες εγγράφονται στο Ολοήμερο Πρόγραμμα κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων τους.

Σας ενημερώνουμε ότι τα έντυπα είναι δυο (2):

1. Το πρώτο αφορά το Ολοήμερο με ώρες αποχώρησης: 15:00 και 16:00.
  2. Το δεύτερο αφορά την λειτουργεία του Αναβαθμισμένου Ολοήμερου με ώρες αποχώρησης : 15:50 και 17:30.

Καλούνται οι γονείς να προσέλθουν στο σχολείο για την συμπλήρωση των σχετικών εγγράφων μέχρι την Τρίτη 16 Μαΐου.

Έντυπα
Αίτηση Δήλωση Γονέα – Ώρα Αποχώρησης