Ανακοινώσεις,  ΣΥΛΛΟΓΟΣ Γ & Κ

Βελτίωση του Σχολικού Περιβάλλοντος

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι, το σχολείο μας σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων προωθεί τη βελτίωση της λειτουργικότητας του σχολικού περιβάλλοντος, τον καλλωπισμό του καθώς και την επίλυση θεμάτων που απασχολούν γενικότερα τη σχολική κοινότητα.

Για τη φετινή χρονιά  το σχολείο μας έχει προγραμματίσει να ασχοληθεί με τη βελτίωση και τον εξωραϊσμό του προαυλίου των λυομένων.

Ξεκινάμε με δεντροφυτεύεις (και όχι μόνο…) !

Θα θέλαμε να σας ζητήσουμε την έμπρακτη στήριξή σας στο έργο αυτό, με οποιοδήποτε τρόπο (εργασία, χορηγίες κλπ.)

Για την πραγμάτωση του σκοπού αυτού μπορείτε να επικοινωνείτε με τους εκπαιδευτικούς Ιωσηφίδη Τάσο, Σαρακίνη Λίνα, Τσαγκρή Αχιλλέα και Γενοβέζου Νάνσυ.
Επίσης στο τηλέφωνο του σχολείου (2621033577), καθώς και με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.